Masz pytanie, pomysł - napisz do nas
EFS

e - dziennik STREFA RODZICA

Elementarz

nasz Elementarz

BIP Skoczów

Gmina Skoczów

Kuratorium Oświaty

Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek

AKTUALNOŚCI » Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek

Trwa 8. edycja konkursu. Zachęcamy do udziału dziennikarzy z całej Polski. Zgłoszenia do 31.01.2019. Najlepsze materiały dziennikarskie 2018 roku zawalczą o 50 tys. zł i nagrodę im. Krystyny Bochenek w ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego. Termin przyjmowania prac konkursowych został wydłużony do 31 stycznia 2019 r.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: Uniwersytet Śląski w Katowicach, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice (pok. 135) – z dopiskiem "Konkurs im. K. Bochenek".

Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym na stronie: http://www.konkurskbochenek.us.edu.pl/
.

Konkurs ma charakter otwarty. Do konkursu przyjmowane są prace, które spełniają̨ wysokie standardy dziennikarskie pod względem formy i języka. Zgłaszać można publikacje prasowe, audycje radiowe i programy telewizyjne czy filmy dokumentalne, jak również materiały z zakresu dziennikarstwa internetowego.

Celem konkursu jest promocja województwa śląskiego – regionu wielokulturowego, o złożonej, bogatej historii i wielowymiarowej tożsamości. Związek tematyczny zgłaszanych prac z regionem nie jest wymogiem koniecznym.

Konkurs ma też na celu upamiętnienie tragicznie zmarłej Krystyny Bochenek – wicemarszałek Senatu RP, wybitnej dziennikarki związanej z województwem śląskim, osoby oddanej społecznikowskim pasjom, dobru i pięknu języka polskiego oraz mądrze pojmowanej polityce – poprzez coroczne wyróżnianie jej imieniem najwartościowszych publikacji.

"Konkurs dziennikarski stał się już rozpoznawalnym elementem promocyjnym województwa śląskiego. Dobre, rzetelne dziennikarstwo i kultura słowa są wartościami, o które trzeba się upominać, które warto wspierać i nagradzać. Dlatego gorąco zachęcam i zapraszam dziennikarzy nie tylko z naszego regionu, ale i z całej Polski do wzięcia udziału w trwającej edycji" – mówi marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Współorganizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek na mocy porozumienia są: Fundacja im. Krystyny Bochenek, Województwo Śląskie, Uniwersytet Śląski w Katowicach i Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Fundatorem nagrody w wysokości 50 tys. zł jest Marszałek Województwa Śląskiego.

Gala rozdania nagród w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek tradycyjnie odbędzie w siedzibie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach w kwietniu br.

[Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski imienia Krystyny Bochenek ósma edycja.]

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Wydział Komunikacji Społecznej - Biuro Prasowe
tel. +48 32 77 40 612
e-mail: rzecznik@slaskie.pl

slaskie.pl

Facebook