Masz pytanie, pomysł - napisz do nas
EFS

e - dziennik STREFA RODZICA

Elementarz

nasz Elementarz

BIP Skoczów

Gmina Skoczów

Kuratorium Oświaty

Projekt "Żłobek - nowe możliwości"

AKTUALNOŚCI » Projekt "Żłobek - nowe możliwości"

To kolejny rok dla filii Żłobka Dziennego w Skoczowie z siedzibą w Międzyświeciu i spotkanie z nową grupą dzieci. Zgodnie z realizowanym projektem „Żłobek – nowe możliwości” opieka sprawowana jest w godzinach 06:30 – 16:30 dla 24 maluchów.

W tym czasie dzieci biorą udział w różnorodnych zajęciach dodatkowych. Zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki korekcyjnej pozwalają zadbać o prawidłową postawę i sprawność fizyczną najmłodszych, ale są też wielką frajdą. Celem zajęć socjoterapeutycznych jest rozwijanie kompetencji społeczno-emocjonalnych, nauka prawidłowej komunikacji, nawiązywanie kontaktów oraz reagowania na trudne sytuacje. Forma zajęć jest przystosowana do wieku dzieci, które lubią wcielać się w różne role, między innymi przy użyciu pacynek lub poprzez udział w prostych scenkach. Ponadto prowadzone są zajęcia logopedyczne, mające na celu stymulowanie prawidłowego rozwoju mowy oraz zapobieganie powstawaniu wad. Nowoczesne pomoce dydaktyczne pozwalają na wysoką jakość tych zajęć i ich atrakcyjność dla najmłodszych.

Opieka w żłobku, to nie tylko regularne ćwiczenia, ale także wyjątkowe okazje, takie jak spotkanie z Mikołajem, bal karnawałowy, Dzień Pluszowego Misia, urodzinki kolegów i wiele, wiele innych. Tego typu przedsięwzięcia, choć wymagające szczególnego zaangażowania opiekunek, a nawet rodziców, wywołują dużą radość i przejęcie maluchów.

W ramach projektu opieka będzie sprawowana do 28 czerwca bieżącego roku. Od 1 września 2019 r. filia będzie działać zgodnie z zasadami i statutem Żłobka Dziennego w Skoczowie. Rekrutacja nowych podopiecznych będzie odbywać się drogą elektroniczną. Informacje już wkrótce na stronie mzo.skoczow.pl.

 

 

Facebook