Masz pytanie, pomysł - napisz do nas
EFS

e - dziennik STREFA RODZICA

Elementarz

nasz Elementarz

BIP Skoczów

Gmina Skoczów

Kuratorium Oświaty

Przedszkola Nowych Możliwości

Projekty oświatowe » Projekt Przedszkola nowych możliwości  » Przedszkola Nowych Możliwości

Zapraszamy do dwujęzycznego oddziału

w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Skoczowie

grupa popołudniowa  – godz. 12.30-17.30

Szanowni Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym

Informujemy, że w związku z realizacją projektu „Przedszkola nowych możliwości” uruchamiamy z dniem 01.09.2016 roku w naszym przedszkolu dodatkowy odział językowy (j. angielski), który czynny będzie w godzinach 12.30-17.30.

Oddział będzie realizował podstawę programową.

Organizacja edukacji będzie przebiegała w języku polskim i angielskim równolegle. Zajęcia będą prowadzone przez dwóch nauczycieli: nauczyciela polskojęzycznego                     i anglojęzycznego, a nauczanie oparte będzie na zasadzie one person, one language - jedna osoba komunikuje się z dziećmi tylko w jednym języku. Jakość edukacji wzrośnie dzięki wykorzystaniu dodatkowych pomocy dydaktycznych zakupionych z projektu.

Jest to  ciekawa oferta, innowacyjna na poziomie gminy.  Zapraszamy do skorzystania z niej, zwłaszcza dzieci 3 – letnie, dla których zabrakło miejsc przedszkolnych. Warto potraktować tą ofertę, jako możliwość zapewnienia dziecku prawidłowej adaptacji w grupie, stworzenia szansy na wszechstronny rozwój wiedzy, wzrostu samodzielności i umiejętności radzenia z napotkanymi trudnościami, oraz umiejętności pełnienia ról społecznych.

Informujemy, że pierwszeństwo mają dzieci, które obecnie nie korzystały z edukacji przedszkolnej, jednakże w przypadku wolnych miejsc, można dokonać przeniesienia dziecka z innej grupy.

Uczestnictwo w grupie jest bezpłatne. Środki na utworzenie tego oddziału pozyskaliśmy     z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt „Przedszkola nowych możliwości”. Poziom dofinansowania projektu z UE: 579 147,07zł.

Dodatkowe informacje można uzyskać:

- w placówce Przedszkola Publicznego nr 4 w Skoczowie z oddziałami zamiejscowymi w Międzyświeciu, ul. Morcinka 20,  tel.: 33 853 24 60

- w Miejskim Zarządzie Oświaty w Skoczowie, ul. Mały Rynek 1, Tel 33 858 43 10 wew. 700

 
Facebook